printer

تعمير تلويزيون

تعمير تلويزيون

تعمير تلويزيون و رفع اختلالات و خرابي هاي ايجاد شده در انواع برند هاي متفاوت تلويزيون اگرچه ادعاي بسياري از مراكز فعال در سطح شهر براي تعمير تلويزيون مي‌باشد اما با توجه به دانش و تجربه ي تخصصي تيم ما تعمير تلويزيون هاي انجام شده توسط تعميركاران با تجربه ي سيماي تهران ، هم در نمايندگي تعمير تلويزيون و هم تعمير تلويزيون در منزل ، مطمئنا به دست كارشناساني انجام مي پذيرد كه ضمن آشنايي با پيشرفته ‌ترين تكنولوژي‌ها و فنآوري‌هاي روز دنيا ، دانش فني مورد نياز را براي تعمير تلويزيون كسب كرده باشند.

تلويزيون ابزاري براي برقراري ارتباط جمعي از راه دور است به طور دقيق مي توان گفت اولين فرستنده ي تلويزيوني از سال 1337 روز جمعه يازدهم مهرماه در ايران شروع به كار كرد. ابتدا تلويزيون هاي سياه و سفيد كه همه ما از آنها خاطره داريم و سپس تلويزيون هاي رنگي ابتدا در قشر مرفه جامعه و سپس در خانه هاي همه ي ما حضور مداومي پيدا كرد. جالب است بدانيد تلويزيون يا دورنما را جان لوگي بِرد مهندس بريتانيايي در سال 1926 اختراع كرد و در سال 1928 تلويزيون هاي رنگي مكانيكي را عرضه كرد. از اين زمان بود كه كم كم با خرابي ها و ايرادات بوجود آمده در تلويزيون ها نياز به حضور افرادي براي تعمير تلويزيون ها كه شناخت كافي از خرابي بوحود آمده داشته باشد تا بتواند اقدامات لازم براي تعمير تلويزيون را انجام داده و عمر كاربردي دستگاه تلويزيون ما را افزايش دهند ، پيدا شد. در واقع تعمير تلويزيون هم يك كار سرگرم كننده و جذاب براي تعميركار تلويزيون و هم نوعي صرفه جويي اقتصادي براي خانواده ها مي باشد.

تعميركار تلويزيون خوب براي تعمير تلويزيون سراغ داريم؟؟

تلويزيون هم مانند هر دستگاه ديگري به دلايل متفاوتي از جمله استفاده نادرست و يا فرسايش به مرور زمان كهنه شده و دچار خرابي ميشود اينجور وقتها اولين سوالي كه به ذهنمان مي آيد اين است كه تعميركار تلويزيون خوب براي تعمير تلويزيون سراغ داريم؟؟!

اصلا تعميركار خوب براي تعمير تلويزيون چه كسي است؟

شرط اول براي تعمير كار ماهر بودن اين است كه تعميركار اطلاعات كاملي از نحوه ي عملكرد هر يك از قطعات تلويزيون داشته باشد و بعد از آن آنچه بيش از همه مهم است تجربه ي كافي تعمير كار در تعمير تلويزيون است تا در سريع ترين شرايط و با بهترين روش و با قيمتي مناسب براي تعمير تلويزيون شما اقدام كند و با تصميم مناسب در اقدامات تعمير تلويزيون ، عمر تلويزيون شما بيشتر تداوم بخشد.

انواع تلويزيون بر اساس نوع صفحه نمايش

يك تعميركار ماهر در تعمير تلويزيون ، با تمام دسته بندي هاي تلويزيون ها من جمله انواع تكنولوژي به كار رفته در سيستم هاي تلويزيوني آشناست چرا كه او بايد بتواند در كم ترين زمان مناسب ترين راه را براي تعمير تلويزيون شما پيدا كند. توليد و تعمير تلويزيون هاي آنالوگ قديمي در انگليس از سال 2012 به بعد متوقف شد ، در نتيجه اگر شما تلويزيون غير ديجيتال داريد و مشترك تلويزيون هاي كابلي ، ماهواره‌اي يا فرمت‌هاي گوناگون آن ها مي باشيد ، تلويزيون شما در اين زمان كاملا بدرد نخور و قديمي است. از طرف ديگر هم صفحه تلويزيون ها مدام دارد بزرگ و بزرگ تر و شفاف تر ميشود تا حدي كه امروزه از ملاك هاي مهم و درخور توجه در مقايسه تلويزيون ها علاوه بر وسعت ديد صفحه نمايش ميتوان ميزان شفافيت و طبيعي بودن رنگ تصاوير را نام برد. دو تكنولوژي مورد توجه و در حال رقابت در بازار و حوزه ي تعمير تلويزيون در حال حاضر تلويزيون هاي پلاسمايي و ال سي دي هستند البته علاوه بر اينها تكنولوژي هاي ,LED, OLED هم هستند.

تلويزيون‌هاي پلاسمايي

در تعمير تلويزيون‌ هاي پلاسمايي بايد بدانيد اين صفحه نمايش ها نور از سلول‌هايي منفرد ساطع مي كنند و مي‌توانند با ظرافت بسيار ويژه اي سايه‌هاي رنگ‌ها را با جزئيات دقيق تري نشان دهند ، اما صفحه‌هاي LCD نور را از ميان يك شاتر كركره‌مانند عبور مي‌دهند. تكنولوژي هاي رقيب به كار رفته در برند هاي متفاوت تلويزيون در سال‌‌‌هاي اخير بازار تلويزيون را به دست گرفته‌اند و اغلب افراد از جمله تعمير كاران ماهر تلويزيون ، با توجه به نياز بازار براي تعمير تلويزيون ، آن ها را مي شناسند. به بيان ساده تر به علت طريقه ساطع‌ شدن نور از صفحه‌هايي پلاسمايي ، كيفيت و وضوح رنگ از اين صفحه‌ها تاثير بسيار بيشتري در بينندگاني كه نور در محيط تماشاي تلويزيون آن ها كمتر است مثلا در اتاق نشيمن ايجاد مي‌كند ، اما برعكس اگر مي‌خواهيد تلويزيوني را براي يك محل پر نورتر مثلا آشپزخانه‌تان داشته باشيد ، كارآيي تلويزيون LCD بسيار بيشتر است.

تلويزيون ال اي دي و تلويزيون ال سي دي

براي شما جالب بايد باشد كه تلويزيون ال اي دي همان تلويزيون ال سي دي است منتها كمي پيش رفته تر شده است. تفاوت تكنولوژي تلويزيون ال اي دي با تلويزيون ال سي دي در نوع نور زمينه آنها است كه موجب تفاوت كيفيت در نمايش تصاوير شده است. هر چند كه بسياري از افراد به هنگام خريد اين تفاوت تكنولوژي را نميدانند اما به عنوان يك تعمير كار تلويزيون بايد فرق آنها را بدانيد تا بتوانيد به نحو احسنت تعمير تلويزيون مورد نظر را انجام دهيد. در تلويزيون ال سي دي يا كريستال مايع منبع نوري بايد از لامپ هاي فلئورسنت كه صفحه نمايش اين تلويزيون ها به كار رفته عبور كنند در حالي كه در تلويزون هاي ال سي دي از لامپ هاي خيلي كوچيكي استفاده شده كه توانايي كنترل كيفيت و تغيير رنگ بهتري را نسبت به لامپ هاي فلئوسنت ارائه ميدهد.

اين تفاوت تكنولوژي باعث شده اين دسته از تلويزيون زاويه ديد بهتر ، عمر مفيد بيشتر و مصرف برق كمتري نسبت به تلويزيون هاي ال سي دي داشته باشد و خانواده ها رغبت و ارزش بيشتري براي سپردن امور تعمير تلويزيون خود به تعمير كار داشته باشند.

تلويزيون او ال اي دي و ال اي دي

تلويزيون‌هاي OLED نازك ‌تر ، سبك‌ تر بوده و كيفيت عملكرد بهتري نسبت به تكنولوژي‌ به كار رفته در ديگر تلويزيون‌ها دارند. هر پيكسل در تلويزيون هاي او ال اي دي با خاموش شدن مي‌تواند مشكي مطلق شگفت انگيزي را به وجود آورد كه اين يكي از خصوصيات منحصر به فرد OLED است كه موجب ايجاد وضوح تصوير استثنايي مي‌شود. دليل اين ويژگي نيز آن است كه هر پيكسل را بصورت مستقلي ميتوانيد هدايت كنيد و به راحتي مي‌تواند خاموش شود ؛ اما در LCD ها نور تك تك پيكسل‌ها قابل كنترل نيست و در واقع حوزه‌اي شامل چند پيكسل كنترل مي‌شوند از اين رو تعمير تلويزيون هاي او ال اي دي نياز به دقت فراواني دارند تا شدت آسيب وارده كمتر شود .در فناوري OLED با توجه به آنكه نيازي به نور پس زمينه نيست ، ضخامت پنل به شدت كاهش مي‌يابد و شاهد تلويزيون‌هاي 4 تا 7 ميلي‌متري داراي اين فناوري هستيم كه بسيار هم سبك و مناسب هستند .با اين توضيحات پيرامون ويژگي هاي اين تلويزيون به هيجان نيامدن از تكنولوژي OLED كار سختي است ؛ چرا كه تمام ويژگي‌هاي يك تلويزيون رويايي از جمله وضوح شگفت‌انگيز ، نازكي باور نكردني و مصرف اندك انرژي را دارد ضمن آنكه تعمير تلويزيون او ال اي دي نياز به دانش تخصصي دارد.

تعمير تلويزيون و ايرادات شايع برندهاي متفاوت تلويزيون

تعمير انواع تلويزيون و رفع اختلالات و خرابي هاي ايجاد شده در انواع برند هاي متفاوت تلويزيون اگرچه ادعاي بسياري از مراكز فعال در سطح شهر براي تعمبر تلويزيون مي‌باشد اما با توجه به دانش و تجربه ي تخصصي تيم ما تعمير تلويزيون هاي انجام شده توسط تعميركاران با تجربه ي سيماي تهران ، هم در نماينگي تعمير تلويزيون و هم تعمير تلويزيون در منزل ، مطمئنا به دست كارشناساني انجام مي پذيرد كه ضمن آشنايي با پيشرفته ‌ترين تكنولوژي‌ها و فنآوري‌هاي روز دنيا ، دانش فني مورد نياز را براي تعمير تلويزيون كسب كرده باشند. از اين رو پيشنهاد ما به شما آن است كه پيش از مراجعه به يك مركز و دريافت خدمات مرتبط با تعمير تلويزيون از مجاز و استاندارد بودن آن مركز تعمير تلويزيون اطمينان حاصل كنيد. مجاز بودن مركز تعمير تلويزيون به كاربر اين اطمينان را مي‌بخشد كه خدمات ارائه شده در راستاي تعمير تلويزيون در آن مجموعه بر اساس اصول و ضوابط استاندارد شركتي و با نظارت سازمان‌هاي بالاتر انجام مي‌پذيرد. مركز تعمير تلويزيون ما يكي از مجموعه هاي پيشرو در ارائه و عرضه سرويس ها و خدمات مرتبط با انواع تلويزيون و برند هاي متفاوت موجود در بازار تلويزيون است كه در طي چند دهه اخير توانسته است با ارائه برترين خدمات تعمير تلويزيون ، رضايت كاربران و مراجعان خود را كسب نمايد.


برچسب ها : تعمير تلويزيون ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397ساعت 18:31 توسط f.y | | تعداد بازدید : 13

پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی | اسکنر سه بعدی | تعمیرات پرینتر سه بعدی | jahan3d

پرینتر سه بعدی دستگاهی بسیار هیجان انگیز است که نمونه ای بسیار نزدیک به واقعیت از اشیای سه بعدی را ایجاد می کند.پرینتر سه بعدی یا چاپگر سه بعدی، مجموعه مراحل تولید اشیاء جامد سه بعدی از یک فایل دیجیتال است. اساس کار پرینتر سه بعدی متفاوت از تولید سنتی است به این معنی که مراحل تولید یک نمونه سه بعدی مانند برداشتن ، تکه تکه کردن یک قطعه از فلز ، پلاستیک و یا چوب را بسیار آسان تر و سریع تر انجام می دهد. پرینت سه بعدی یک روش تولید است که از فرآیندهای افزودنی استفاده می کند. روش کار پرینتر سه بعدی با استفاده از فرآیندهای افزودنی صورت میگیرد که شامل اضافه کردن بسیاری از لایه های نازک متوالی از مواد داده شده برای ساخت یک شیء سه بعدی است ، به همین دلیل به پرینتر سه بعدی تولید افزایشی هم گویند. هر یک از این لایه ها را در پرینتر سه بعدی می توان به عنوان یک مقطع افقی نازک برش از شیء نهایی مشاهده کرد.

مزیت های پرینتر سه بعدی

بهترین راه برای درک مزیت های استفاده از پرینتر سه بعدی، شناخت دستاورد های مختلف تکنولوژی پرینتر سه بعدی در زمینه صنعت چاپ مانند افزایش سرعت، تولید تک مرحله ای، دسترسی آسان، خلاقیت بزرگ تر، کاهش هزینه های سربار و.. است. چاپ سه بعدی به شما امکان می دهد اشکال پیچیده ( هندسه های متفاوت و کاربردی) را با استفاده از مواد ی کمتر از روش های تولید سنتی تولید کند.

شیوه عملکرد دستگاه پرینتر سه بعدی

شما با طراحی یک جسم سه بعدی در یک سیستم کامپیوتری معمولی، طرح سه بعدی خود را به یک پرینتر سه بعدی وصل کنید، دکمه «چاپ» را فشار دهید و سپس تماشا کنید. فرآیند چاپ پرینتر سه بعدی شبیه یک کیک نان بریده شده، اما معکوس است. فرض کنید که هر یک از تکه های نان را پخت کنید و سپس آنها را با هم به یک نان کل و بزرگ تر می چسبانید. این فرایند اساسا همان چیزی است که یک پرینتر سه بعدی انجام می شود.

مراحل چاپ در پرینتر سه بعدی برای یک شی به این صورت است که شی اصلی را به هزاران بخش از تکه های کوچک تقسیم بندی می کند و سپس آن ها را از بالا به پایین ، برش می دهد. این لایه های کوچک سه بعدی ، با هم یکپارچه ترکیب می شوند. هر لایه می تواند بسیار پیچیده باشد، این به معنی آن است که یک پرینتر سه بعدی می تواند قطعات متحرک اشیاء را مانند لولاها و چرخ ها و… را به عنوان بخشی از یک شی ایجاد کند. شما می توانید با یک پرینتر سه بعدی از کل بخش های دوچرخه مانند دسته، زین، قاب، چرخ، ترمز، پدال و زنجیر را به صورت آماده مونتاژ و بدون استفاده از هر ابزار دیگری را چاپ کنید. به طور کلی برای بیان نحوه عملکرد یک دستگاه پرینتر سه بعدی در یک جمله باید گفت پرینتر سه بعدی مواد اولیه را که ازهر جنسی بر اثر تابش اشعه به صورت لایه لایه ی جامد هستند روی هم می چیند تا قطعه ی نهایی حاصل شود.

آینده صنعت چاپ با پرینتر سه بعدی

صنعت پرینتر سه بعدی در سال 1995 فقط 295میلیون دلار ارزش داشت و امروزه رشد صنعت پرینتر سه بعدی تا جایی پیش رفته است که در سال 2015 وولرز ارزش این صنعت را 4.1 میلیارد دلار ارزشیابی کرده است. همه ما انتظار داریم که انقلاب صنعتی پرینتر سه بعدی در تمام زمینه ها از پزشکی، صنایع غذایی، هوافضا، معماری و … نه تنها با موفقیت در به چالش کشیدن چاپ به روش های قدیمی ادامه داشته باشد ؛ بلکه شاید تا جایی با پرینتر سه بعدی پیش برویم که بتوانیم با پرینتر سه بعدی تاریخ راهم بازسازی کنیم.

تاریخچه پرینتر سه بعدی در صنعت

برای اولین بار ایده ی به کار بردن چاپ به شیوه ی سیستم پرینتر سه بعدی در سال 1950 به ذهن دانشمندان رسید. نمونه اولیه ی پرینتر سه بعدی که ما میشناسیم در سال 1968 بوسیله چاک هال ساخته و توسعه داده شد. ابتدا پرینترهای سه بعدی به صورت گسترده ای برای نمونه سازی سریع به کار می رفتند و امروزه آنها را به طور مستقیم برای چاپ قطعه های سه بعدی محصولاتمان و افزایش سرعت چرخه تولید به کار می بریم. پرینتر سه بعدی جهت استفاده های شخصی نیز بسیار پرکاربرد است. به طور کلی هفت فناوری تولید افزایشی اولیه وجود دارد که هر کدام از آنها با مواد اولیه مختلفی از جمله پلاستیک یا فلز ساخته می شود. چاپ به شیوه ی پرینتر سه بعدی در محافل دانشگاهی آن زمان از سال 1950 مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اما زمانی صنعت چاپ بوسیله پرینتر سه بعدی به طور رسمی رایج شد که هال فرایندهای استرولیتوگرافی را در سال 1988 ثبت کرد درهمین سال بود که سیستم چاپ سه بعدی SLA که در آن سال از نخستین سیستم های ساخت افزایشی تجاری و در دسترس در کل جهان بود، معرفی شد و هال توسط نرم افزار CAD طرح سه بعدی نمونه خود را طراحی کرد و با فرمت STL ذخیره و به وسیله پرینتر سه بعدی به چاپ رسانید. در سال 1992 بازار جهانی صنعت چاپ بوسیله تولید افزایشی یا پرینتر سه بعدی برای محصولات و خدمات تولیدی به 400 میلیون دلار رسید.

+ نوشته شده در دوشنبه 3 ارديبهشت 1397ساعت 11:50 توسط f.y | | تعداد بازدید : 22

× بستن تبلیغات